Nuda o prázdninách? Pojeď s námi na tábor!

Vyraž s Kokosem na 14 dní plných dobrodružství, zábavy a neopakovatelných zážitků!

InformacePřihlášení

Nastavení seznamu

Návod, jak si nastavit Seznam tak, aby bylo možné přes něj…

Nastavení Gmailu

Návod, jak si nastavit Gmail tak, aby bylo možné přes něj…

Přidej se do klubu cestovatelů již

22. července 2017

profesor Elementál a jeho pobočník Moris potřebují nové pomocníky

0Days0Hours0Minutes0Seconds

Spolek Kokos

Nebudeme Vám nic nalhávat, nejsme skupina volnočasových pedagogů, kteří by leželi každý den v knihách o výchově dětí. Nejsme úzkostliví opečovávatelé, kteří by se báli dát dětem do ruky pilku a kteří by jim v lese vyčistili cestičku a ještě jim na ni rozvinuli červený koberec.
My jsme totiž lepší. Jsme zodpovědní a rozumní, ale přesto dokážeme ve správnou chvíli přimhouřit očko a nechat dítka vyřádit. Nezakazujeme dětem pracovat s nástroji, ale ukážeme jim, jak s nimi pracovat správně, nezakazujeme dětem běhat po lese, ale ukazujeme jim, jak se v něm pohybovat opatrně a bezpečně. Staráme se, pečujeme, učíme a to vše děláme s radostí a dětem pro radost.

Jsme spolek KOKOS, pod tímto jménem vystupujeme od roku 2011, ale tradice našeho tábora sahá v historii dál. Dříve jsme jezdili pod hlavičkou Pionýra, ale cítili jsme potřebu se od tohoto oprostit, rozjet to tak trochu po svém.
Jednou z nejkrásnějších věcí na naší skupině je proces, jakým získáváme nové vedoucí. Ono se totiž dá jen stěží říct, že jsou noví. My si totiž vedoucí vychováváme už od mala. To si na tábor přijede malý klučina s kufrem, který je větší než on. Potom s námi pravidelně osm let jezdí a my jej povýšíme na praktikanta a až dosáhne 18ti let korunujeme ho na vedoucího. Je to parádní proces, díky kterému se všichni známe a jsme jako rodina. Ne, my nejsme jako běžná rodina, my jsme rodina, která je šťastná vždy, když se může rozšířit o nové členy a třeba zrovna i právě o Vás.

Letní tábory s KOKOSEM

Na našem táboře se nespecializujeme pouze na jednu aktivitu. Nejme tábor malých kynologů, nejme ani tábor mladých radioamatérů. Na naše táboře dětí vyzkouší různé aktivity od A až po Z. Od atletiky až po zametání.
Jde o klasický tábor, tradici, kterou si neseme napříč časem. V září vybereme táborovou základnu s podsadovými stany, nejlépe bez drogy dnešní doby, kterou se stala elektřina. Díky tomu, si děti vyzkouší, jaké to je strávit dva týdny bez počítače a telefonu. Ale nebojte, když Vás, jakožto rodiče, bude dítko chtít kontaktovat, pošle Vám starý dobrý dopis (konečně Vám také jednou dojde i něco jiného než letáky a složenky).

Děti si u nás vyzkouší spoustu nezbytných i méně důležitých věcí, od sebeobsluhy a začlenění do kolektivu, po spolupráci ve skupině s mladšími i staršími kamarády – jedněm jdou příkladem a pomáhají, od druhých se učí a vždy se těší až v hierarchii postoupí.
Naučí se i spoustu praktických věcí, které již v dnešní době zdaleka nejsou pro každého samozřejmostí, jako je práce se sekerou a pilou (ano, i děvčata), škrabání brambor a mytí nádobí (samozřejmě i chlapci), udržování pořádku ve stanu i mimo něj (to se děti diví, kam všude se jejich věci mohou zatoulat!). Tyto činnosti jsou užitečné pro život, nejsou však hlavní náplní tábora.
Hlavní náplní našeho tábora je, soutěžení, tvoření nových přátelství, poznávání přírody, zkoušení nových věcí, sportování, vyrábění, noční hlídání tábora, spaní pod širákem (když přeje počasí)… no prostě zábava, co si přát víc?

Typický den na táboře

Žádný den na našem táboře není typický. Ale dobrá, pojďme do toho. Pojďme si představit takový typický táborákový den.
Den na táboře začíná vlastně už předchozí večer. Dítka se zabalí do spacáků, kromě těch, kteří mají zrovna noční hlídku, ti na nás dávají střídavě pozor. Vedoucí se sejdou, zhodnotí uplynulý den a především naplánují ten další. Rozepíšeme, kdo bude co dělat a jdeme spát.
Ráno, mezi prvními vstává kuchař a služební družinka. To je družinka, která má celý den službu. To zahrnuje především pomáhat v kuchyni. Tato družinka se ráno vyhne rozcvičce, jako jediná je ušetřena.
Ostatní, chtě nechtě, musí v x hodin opustit svůj vyhřátý spacáček, ustrojit se a vyběhnout na louku. Na rozcvičce se společně protáhneme, zahřejeme, vyřádíme a jdeme se připravit na snídani. Čištění zubů a umývání, aby na nás byl během snídaně pěkný pohled. Největší dilema u snídaně není, jestli si dát čaj nebo kakao, ale kolikrát si kakao jít přidat, aby jeden nevypadal jako ten největší nenasyta na světě.
Po snídani chvilka osobního volna, ale zase ne moc dlouho. Je potřeba nasbírat dříví a nacvičit zábavu na večerní táborák. Protože už jsme všichni proškolení v tom, jak bezpečně zacházet s pilkou a sekerkou, bereme tyto nástroje a vyrážíme do lesa. Stromy nekácíme, nejsme dřevorubci, ale pečlivě čistíme les od spadlých větví. Dříví naskládáme na hromadu k táboráku a zbaštíme si meloun, který máme ke svačině.
Po svačině si barvíme kecky, které jsme si dovezli z domu a hrajeme menší hry, protože ne každý se ve výtvarnictví vyžívá.

Před obědem samozřejmě dbáme na hygienu. Zbaštíme polévku i druhé a máme polední klid… no tedy my… děti mají polední klid. Během tohoto volna většinou píšou domů, kreslí, hrají deskové a karetní hry, no prostě se věnují klidovým aktivitám. Vedoucí se připravují na etapovou hru, která se hraje odpoledne. Jedná se o část příběhu, ve kterém je celý tábor tématicky laděn.
Po poledňáku se vedoucí převlečou do kostýmu a hrajeme etapovku. Děti obvykle soutěží ve družinkách, která bude lepší. Utužujeme jednak přátelské vztahy a jednak i zdravou soutěživost.
Aby dítka netrpěla hladem, po etapovce máme zase svačinu, takovou rutinu, jako umývání rukou před jídlem, už ani nebudu zmiňovat.
V podvečer děti ještě dopilovávají svoje vystoupení k táboráku, hrajeme turnaj ve vybíjené.
Po večeři ještě chvilka volna a potom se zpěvníkem k táboráku. Čtyři pečlivě vybraní dobrovolní zapálí táborák, který postavili vedoucí za pomoci velkých kluků. Hrajeme na kytaru, zpíváme, děti hrají svoje scénky. Prostě se bavíme po našem.
Děti odejdou postupně spát, vedoucí si ještě zahrají pár odrhovaček, naplánují hlídky na noc a naplánují program na další den.
Nikdo se nenudí, nikdo neteskní po rodičích, na takové věci u nás není čas. S rozvahou střídáme fyzicky náročné a odpočinkové aktivity a flexibilně se přizpůsobujeme počasí, ať už tomu moc slunečnému nebo tomu propršenému.
No a ráno začíná nový den, s novou služební skupinkou, s novým plánem s novou etapovou hrou.

Otázky a odpovědi

Pro koho je tábor určen?

Pro malé, střední i velké dobrodruhy ve věku od 7 do 15 let

Jak se přihlásit?

Je to jednoduché. Vybrat si můžete hned ze tří způsobů:

  1. V sekci přihlášení na této webové stránce
  2. Na e-mailové adrese luckavodr@seznam.cz
  3. Telefonicky na čísle 605 758 468V případě jakýchkoliv otázek se nás kontaktujte, nebojte se, nekoušeme, budeme rádi, když dotazem projevíte svůj zájem
Co zabalit sebou?

Koukněte do sekce informace pro rodiče, kde si stáhnete podrobný seznam věcí, které je třeba zabalit.
Seznam je v tuto chvíli orientační, můžete se podle něj samozřejmě předčasně řídit, ale ještě jej před prázdninami aktualizujeme

Jak správně vybrat tábor aneb splňujeme osmero dobrého tábora

Máme kvalifikované vedení

Jak se můžete přesvědčit v sekci Kdo jsme, naší hlavní vedoucí Lucie Vodrážková má s účastí na táborech více než 20ti letou praxi.
Je také absolventkou kurzu Hlavní vedoucí dětského tábora s akreditací MŠMT.

Máme zajímavý program

A jak. Letos se s námi můžete proměnit v lovce pokladu a vydat se po stopě jednoho opravdu cenného. Ale nemůžeme Vám prozradit příliš, protože důležitý je i moment překvapení.

Náš tábor je bezpečný

Máme stanovený program, učíme děti bezpečnost práce, máme zařízeného lékaře v místním zdravotnickém zařízení, jsme ohlášeni na hygieně, máme krizový plán, no prostě všechno hlídáme.

Tábořiště se nachází ve vhodných podmínkách

Jak si můžete přečíst v sekci tábořiště, Lísek u Oslova je pro strávení letních dnů naprosto vhodný.

Tábor je zdravotně zabezpečen

Po celou dobu konání akce máme v táboře akreditovanou zdravotní sestru a zajištěného lékaře v místním zdravotnickém centru. O každém dítku si vedeme záznamy a více než pečlivě dohlížíme na to, aby pravidelně bralo léky, které si přivezlo z domova.

Máme dostatek informací pro všechny

Pročtěte si naše internetové stránky. A především nás v případě jakýchkoliv otázek kontaktujte na e mailovou adresu luckavodr@seznam.cz nebo telefonní číslo 605 758 468.

Rozvíjíme osobnost účastníka

Podporujeme zdravou soutěživost, ale především i tvorbu nových přátelství, protože z vlastní zkušenosti víme, že přátelství vzniklá na našem táboře mohou vydržet roky a roky. Dítka díky nám opustí každodennost a rutinu a prožijí něco nového, na co mohou dlouho vzpomínat.

Jsme důvěryhodní pořadatelé

Nejen důvěryhodní, ale i časem prověření. Ale jak je zde již zmíněno, v případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na mailu luckavodr@seznam.cz nebo telefonním čísle 605 758 468.

Tábor 2017

Letos jsme se rozhodli vyrazit na táborovou základnu Lísek, nedaleko města Písek. A dokonce se nám to rýmuje.
Na této základně jsme byli již vloni a líbilo se nám tam tak, že jsme se rozhodli pro repete.

V tábořišti se nachází pevná kuchyně a jídelna, takže se můžeme bavit v suchu i když zrovna přijde přeháňka.
Srubová klubovna, pravda je pro vedoucí a všechen materiál, který je potřebný pro chod tábora.
Podsadové stany, tedy obydlí Vašich dítek.
Sprcha a umývárny, protože to že bydlíme v lese ještě neznamená, že jsme čuňata.
A suché záchody, k tomu asi není co dodat.

Letos jsme se rozhodli vyrazit na táborovou základnu Lísek, nedaleko města Písek. A dokonce se nám to rýmuje.
Na této základně jsme byli již vloni a líbilo se nám tam tak, že jsme se rozhodli pro repete.

V tábořišti se nachází pevná kuchyně a jídelna, takže se můžeme bavit v suchu i když zrovna přijde přeháňka.
Srubová klubovna, pravda je pro vedoucí a všechen materiál, který je potřebný pro chod tábora.
Podsadové stany, tedy obydlí Vašich dítek.
Sprcha a umývárny, protože to že bydlíme v lese ještě neznamená, že jsme čuňata.
A suché záchody, k tomu asi není co dodat.

Odjezd

22. července 2017

Příjezd

5. srpna 2017

Cena

4100 Kč

Kdo jsme?

Lucie Vodrážková

hlavní vedoucí

Lucie Vodrážková

hlavní vedoucí

Hlavní vedoucí

Lucka Vodrážková

Od roku 1992 jsem si prošla všechny pozice od instruktora, vedoucího, programového vedoucího přes zdravotnici, hospodářku, zástupce hlavní vedoucí až na pozici nejvyšší. Práce s dětmi mne velice naplňuje (mám dvě vlastní), jsem nejšťastnější když jsou děti spokojené s úsměvem na tváři, dobře najedené a hlavně neustále zaměstnané – není nic horšího než nudící se dítě.

Programová vedoucí

Hana Barylová

Neustále zpívající a cynické vtipy trousící programová vedoucí jela s Kokosem na svůj první tábor před více než 15 lety, a přestože posléze vyzkoušela konkurenci všeho druhu, Kokosu zůstala věrná a vyrostla v něm z dítěte v oddílovou vedoucí. Letos zastává roli programové vedoucí, která hlídá, aby děti byly vytížené, ale ne unavené, aby byl každý ve správný čas na správném místě a současně se všichni dobře bavili.

Vedoucí

Velda Jankovič
Míra Mejzr
Karel Trojan
Kája Kočvarová
Lucka Hejná
Zuzka Benešová
Sísa Pechová

Praktikanti

Tomáš Fiala
Adéla Pechová
Míša Hořejší

Kuchař a zdravotnice

Franta Vodrážka
Alice Krčová
Verča Kočvarová

Informace pro rodiče

Tábor 2016 – 23. července

Přihláška a dokumenty

Co zabalit na tábor, táborový řád, prohlášení o bezinfekčnosti

Tábořiště

Základna Lísek, Oslov

Podsadové stany

komfort uprostřed lesů

Srubová klubovna

bez elektriky a Wi-Fi

Tábornický ráj

pro malé i velké

Otázky a odpovědi

Proč jet na tábor s Kokosem?

Spolek Kokos je tvořen skupinou táborových nadšenců, kteří přináší dětem dobrodružství, zábavu a zážitky na celý život už přes 20 let.

Pro koho je tábor určen?

Pro děti ve věku od 7 do 15 let.

Jak se přihlásit?

  1. E-Mailem
  2. Telefonicky 605 758 468

Co zabalit s sebou?

Viz sekce informace pro rodiče

Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.
Katalog (nejen letních) dětských táborů
Borovice.cz
AIzaSyCNMA4u3nSWzT6fHk4mLQf82wd6LNXie4s