Pořádáme takové ty klasické tábory, na které se jezdilo odnepaměti. Každý rok vybereme základnu s podsadovými stany a jednoduchým zázemím. To proto, že máme pocit, že v dnešní době my všichni a naše děti zvlášť nesmírně podléháme technice a je pro ně velmi prospěšné prožít těch aspoň 14 dní v lůně přírody uprostřed lesa, být celý den na čerstvém vzduchu, vše si osahat a udělat vlastníma rukama ve společnosti kamarádů za citlivého vedení.

Děti si u nás vyzkouší spoustu nezbytných i méně důležitých věcí, od sebeobsluhy a začlenění do kolektivu, po spolupráci ve skupině s mladšími i staršími kamarády – jedněm jdou příkladem a pomáhají, od druhých se učí a vždy se těší až v hierarchii postoupí.

Naučí se i spoustu praktických věcí, které již v dnešní době zdaleka nejsou pro každého samozřejmostí, jako je práce se sekerou a pilou (ano, i děvčata), škrabání brambor a mytí nádobí (samozřejmě i chlapci), udržování pořádku ve stanu i mimo něj (to se děti diví, kam všude se jejich věci mohou zatoulat!). Tyto činnosti jsou užitečné pro život, nejsou však hlavní náplní tábora.

S námi si děti osvojí pohyb v přírodě, v lese, ve dne i v noci (vždy pod pečlivým dohledem ač o něm děti pokaždé nevědí), držíme noční hlídky, děláme denní i noční bojovky při kterých uplatní další vědomosti u nás získané – základy zdravovědy, klasické šifrování, orientaci v mapě, vázání uzlů, znalosti rostlin, hub a stromů….

Velký důraz klademe i na pohybový rozvoj dětí formou soutěží, ale hlavně různě zaměřených her, i ve volném čase mají k dispozici různé pomůcky dle svého výběru (např. míče, pálky, kuželky… )

Každý náš tábor provází celotáborová etapová hra. Vždy jiná, námi stvořený originál na kterém pracujeme průběžně celý školní rok. Snažíme se hru propracovat v jednotlivých etapách do nejmenších detailů, aby byla pro děti zajímavá a přínosná, ale abychom se i společně pobavili. V dnešní době zaměřené jen na výkon je to víc než potřeba. Naším cílem je, aby děti měli silné pozitivní zážitky, které je budou provázet nejlépe celým životem. Samozřejmě, že si klademe velké cíle, ale bez toho by to nešlo, že?

K táborové hře si vlastnoručně vyrábíme rekvizity, doplňky i kostýmy, aby situace vypadaly věrohodně a děti se lépe vžily do děje. Slovy 15-ti letého chlapce, který míčem trefil stroj času: „Ty vole, teď už se z toho středověku nedostaneme!“